לב שבור
HOT8 | HOTVOD

סדרה מרתקת בת 3 פרקים ב- HOT8

חווית “לב שבור” היא אחת התופעות האוניברסליות שכולנו מכירים. אין מישהו שלא חווה שברון לב. אבל תחושת האבדן עלולה להוביל גם לדיכאון ובמקרים מסוימים אפילו למוות. מנגד, “לב שבור” הוא גם מנוע יצירתי שהביא לאינספור ספרים, סרטים, ציורים, מחזות וכמובן שירים שנכתבו בסערת הרגשות. בסדרה חדשה בשלושה פרקים יצאו חוקר המוח הפרופ’ יורם יובל והזמר והיוצר עברי למסע מדעי-מוזיקלי בעקבות סודות הלב השבור.

 

פרק 1 – מה זה “לב שבור”  – הפרק יעסוק בהיבטים הפסיכולוגיים הרגשיים והרפואיים של התופעה. אמנים אורחים: ארקדי דוכין ומרינה מקסימיליאן בלומין.

פרק 2  זה ממכר – הפרק יסביר את הקשר שבין התמכרות ל”לב שבור” ויעסוק בהשפעה של הרשתות החברתיות על עוצמת הכאב. אמנים אורחים: אברהם טל ועדן חסון.

פרק 3 איך יוצאים מזה – הפרק יוקדש להחלמה- איך מטפלים ב”לב שבור” ומה הכלים להחלמה ממנו. אמנים אורחים: דניאל סלומון ומיכה שיטרית. 

 

קיפחו אתכם בולנטיינס? תתנחמו בזה שגם לעדן חסון נשבר הלב.

פרופ’ יובל יפגוש שורה של מומחים מתחומים שונים שיסבירו את ההיבטים השונים הקשורים ללב השבור: התסמינים, הגורמים המשפיעים על עוצמת החוויה, יציגו את המחקרים המרכזיים בתחום וינסו לתת פתרונות כיצד חוזרים לשגרת החיים ואולי אפילו גם איך למצוא אהבה חדשה.

מארינה מקסימיליאן ועברי לידר בביצוע חדש לשיר: בוער בי השינוי.

סודות המוח

סדרה מרתקת בת 3 פרקים ב- HOT8

 הסדרה עוקבת אחרי התפתחות המוח בכל שלב בחיינו ומספקת לצופים עצות מועילות לשיפור חייהם בכל גיל. לצד מחקרים מרתקים וניסויים רלוונטיים, מתארחים בסדרה שורה של מומחים מתחום חקר המוח והפסיכולוגיה, המנסים לשפוך אור על אחד האיברים הכי מורכבים בגופנו.

 

מתוך “סודות המוח” – 5 כללים לגידול ילדים מוצלחים.

פרופסור יורם יובל התארח בחדשות 12 לשוחח על הסדרה החדשה –  “סודות המוח” וכעת הוא מפרסם את המלצותיו – כך תשמרו על המוח שלכם גם בגיל מבוגר.

פרופסור יורם יובל התארח בחדשות הלילה ושוחח עם רומי נוימרק על הסדרה החדשה.

פרופ’ יורם יובל התארח בתוכנית “עולם הבוקר” ברשת ושוחח איתם על מה קורה למוח של התינוקות שגדלים ללא אהבה?

טור 'חשבון נפש'

נפלאות התבונה

משחר קיומה האנושות מתמודדת מול שאלת הגוף והנפש: איך דברים שקורים בעולם החומרי מפיקים חוויה נפשית? איך אטומים הופכים לגעגועים – ומולקולות 

אם הייתי שר הבריאות

יך הפוליטיקאים מבזבזים ומקלקלים את מערכת הבריאות הישראלית – ומה ניתן לעשות נגד זה?

אנחנו צודקים בעניין ירושלים, אבל גם הערבים קצת צודקים

עברו חמישים שנה וירושלים לא מאוחדת, לא שלמה ולא מאה אחוז שלנו. ואולי היא לא צריכה להיות

הצילו, בנות

הפחד מהלוחמת הישראלית היפהפיה, מביירות ועד מצפה רמון, הוא לא אחר מאשר הפחד הגברי העתיק ממיניות האישה. או: מה משותף לנסראללה 

רק את עצמי לצלם ידעתי

תופעת הסלפי מבטאת את התמקדות האדם בעצמו ופחות במתרחש סביבו. הצילום העצמי הוא מסר, מעין בקשה “תראו אותי”. אורן חזן ודונלד טראמפ, 

הכל צפוי או הרשות נתונה?

זו שאלה שמעסיקה את הדתות הגדולות כבר אלפי שנים: עד כמה הבחירה שלנו חופשית בעולם שבו הכל קבוע וידוע מראש

הדרך אל האושר

עבודה מספקת, פעילות התנדבותית, קשרים עם אנשים ותרופות פסיכיאטריות כשצריך. יש מה לעשות כדי לחוות יותר רגעים של אושר

ראיונות וכתבות

פרופ’ יורם יובל התארח בתוכנית של גלית ואילנית, ושוחח איתן על הפודקאסט החדש ‘בואי נדבר על זה’ אבהות מאוחרת ואיך הוא מתמודד עם השאלות הקשות של נעמי.

יורם יובל התארח בחדשות הבוקר בפינה ‘שיעור פרטי’ על הורות, מתי הזמן הנכון להתמודד עם קונפליקט, ומה קורה כשדברים לא הולכים בדרכי נועם.

על הקשר בין אושר, עושר ובריאות – “עדיף להיות עשיר ובריא מעני וחולה”. איך משפיעים האושר והעושר על הבריאות שלנו? עד כמה כסף קונה בריאות? ועד כמה לאושר יש השפעה על הבריאות שלנו?

יורם יובל התארח בפרק סיום העונה של ‘שיטת אשכנזי’ ושוחח עם עדי אשכנזי על העשור הכי מאושר.

יורם יובל התארח בחדשות הבוקר עם ניב רסקין והסביר מה עושה אותנו מאושרים, מה ההבדל בין אושר להנאה? האם אושר הוא חוויה או פעולה? והאם אנחנו יכולים לעזור לעצמנו להיות מאושרים?

יורם יובל התארח בפרק השלישי של הפודקאסט של אגוגו ‘לחשוב בריא’.

יורם יובל התארח באולפן חדשות הבוקר עם ניב רסקין במסגרת הפינה “שיעור פרטי”, להסביר על משמעות והסודות מאחורי החלומות שלנו בלילה.

יורם יובל התארח בחדשות הבוקר עם ניב רסקין במסגרת ‘שיעור פרטי’ לדבר על טראומות נפשיות ופוסט טראומה. מתי חוויה קשה הופכת לטראומטית והאם ניתן להחלים ממנה?

למרות החשש מהנגיף ומיעוט המוזמנים: הישראלים ממשיכים להתחתן. למה הרבה מהזוגות המאורסים כל כך לחוצים לעמוד תחת החופה דווקא בזמנים משונים שכאלה בהם יש הגבלה של התקהלויות?

פרופ’ יורם יובל התראיין ברשת 13 בתוכנית של שרון כידון ושוחח איתה על חרדות, סגר וריחוק חברתי.

לכבוד שנת המאה להסתדרות: צפו בשיחה של פרופ’ יורם יובל עם יו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד.

יורם יובל התארח בפודקאסט של עיתון הארץ ושוחח על שיעמום.

יורם יובל התארח באולפן של אופירה וברקוביץ ושוחח איתם על מריבות וזוגיות – איך לריב נכון, מה ההפך של אהבה, מה ההבדל בין ביקורת לביקרותיות והאם תמיד כדאי להגיב?

יורם יובל מסביר מה בדידות עושה לנו ומה קורה כשאנשים מרגישים אחריות חברתית? ולמה חלקנו התחיל לקחת את החוק לידיים?

יורם יובל נפגש עם הצוות הרפואי של מחלקת הקורונה בבית חולים השרון ושוחח איתם על הקשיים.

על חרדות, סגר וריחוק חברתי.

איך להיות מאושר בשישה שיעורים

מסע ראשון מסוגו אל עבר השאלה המסקרנת: איך להיות מאושר? מיקי רוזנטל מצטרף אל פרופסור יורם יובל כדי ללמוד את מדעי האושר. במהלך השיעורים, רוזנטל פווש בסיפורים אישיים, מרגשים ויוצאי-דופן: מיליונרים בודדים, חולים שמצאו את סוד האושר, עשירים שאבדו את כל כספם, נשים שהחליטו לא ללדת, או כאלה שפרשו מהכל ועלו על יאכטה להקיף את העולם.

בין לקוחותינו

סגירת תפריט