"סודות המוח"

סדרה מרתקת בת 3 פרקים ב- HOT

 הסדרה עוקבת אחרי התפתחות המוח בכל שלב בחיינו ומספקת לצופים עצות מועילות לשיפור חייהם בכל גיל. לצד מחקרים מרתקים וניסויים רלוונטיים, מתארחים בסדרה שורה של מומחים מתחום חקר המוח והפסיכולוגיה, המנסים לשפוך אור על אחד האיברים הכי מורכבים בגופנו.

 

מתוך “סודות המוח” – 5 כללים לגידול ילדים מוצלחים.

פרופסור יורם יובל התארח בחדשות 12 לשוחח על הסדרה החדשה –  “סודות המוח” וכעת הוא מפרסם את המלצותיו – כך תשמרו על המוח שלכם גם בגיל מבוגר.

פרופסור יורם יובל התארח בחדשות הלילה ושוחח עם רומי נוימרק על הסדרה החדשה.

פרופ’ יורם יובל התארח בתוכנית “עולם הבוקר” ברשת ושוחח איתם על מה קורה למוח של התינוקות שגדלים ללא אהבה?

טור "חשבון נפש"

נפלאות התבונה

משחר קיומה האנושות מתמודדת מול שאלת הגוף והנפש: איך דברים שקורים בעולם החומרי מפיקים חוויה נפשית? איך אטומים הופכים לגעגועים – ומולקולות 

אם הייתי שר הבריאות

יך הפוליטיקאים מבזבזים ומקלקלים את מערכת הבריאות הישראלית – ומה ניתן לעשות נגד זה?

אנחנו צודקים בעניין ירושלים, אבל גם הערבים קצת צודקים

עברו חמישים שנה וירושלים לא מאוחדת, לא שלמה ולא מאה אחוז שלנו. ואולי היא לא צריכה להיות

הצילו, בנות

הפחד מהלוחמת הישראלית היפהפיה, מביירות ועד מצפה רמון, הוא לא אחר מאשר הפחד הגברי העתיק ממיניות האישה. או: מה משותף לנסראללה 

רק את עצמי לצלם ידעתי

תופעת הסלפי מבטאת את התמקדות האדם בעצמו ופחות במתרחש סביבו. הצילום העצמי הוא מסר, מעין בקשה “תראו אותי”. אורן חזן ודונלד טראמפ, 

הכל צפוי או הרשות נתונה?

זו שאלה שמעסיקה את הדתות הגדולות כבר אלפי שנים: עד כמה הבחירה שלנו חופשית בעולם שבו הכל קבוע וידוע מראש

הדרך אל האושר

עבודה מספקת, פעילות התנדבותית, קשרים עם אנשים ותרופות פסיכיאטריות כשצריך. יש מה לעשות כדי לחוות יותר רגעים של אושר

ראיונות וכתבות

יורם יובל התארח בחדשות הבוקר עם ניב רסקין והסביר מה עושה אותנו מאושרים, מה ההבדל בין אושר להנאה? האם אושר הוא חוויה או פעולה? והאם אנחנו יכולים לעזור לעצמנו להיות מאושרים?

יורם יובל התארח בועידת הבריאות של ישראל שהתקיימה ב- 5.11.20. בפאנל “אהבה בימי קורונה” בהנחיית שרון כידון, השתתפו גם המשורר רוני סומק וד”ר לירז מרגלית, חוקרת התנהגות בעידן הדיגיטלי.

יורם יובל התארח באולפן חדשות הבוקר עם ניב רסקין במסגרת הפינה “שיעור פרטי”, להסביר על משמעות והסודות מאחורי החלומות שלנו בלילה.

יורם יובל בכתבה ששדורה בחדשות 13 עם הילה קורח, מסביר מה בדידות עושה לנו, מה קורה כשאנשים מרגישים אחריות חברתית ולמה התחלנו לקחת את החוק לידיים?

למרות החשש מהנגיף ומיעוט המוזמנים: הישראלים ממשיכים להתחתן. למה הרבה מהזוגות המאורסים כל כך לחוצים לעמוד תחת החופה דווקא בזמנים משונים שכאלה בהם יש הגבלה של התקהלויות?

פרופ’ יורם יובל התראיין ברשת 13 בתוכנית של שרון כידון ושוחח איתה על חרדות, סגר וריחוק חברתי.

ילכבוד שנת המאה להסתדרות: צפו בשיחה של פרופ’ יורם יובל עם יו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד.

יורם יובל התארח בפודקאסט של עיתון הארץ ושוחח על שיעמום.

יורם יובל התארח באולפן של אופירה וברקוביץ ושוחח איתם על מריבות וזוגיות – איך לריב נכון, מה ההפך של אהבה, מה ההבדל בין ביקורת לביקרותיות והאם תמיד כדאי להגיב?

יורם יובל מסביר מה בדידות עושה לנו ומה קורה כשאנשים מרגישים אחריות חברתית? ולמה חלקנו התחיל לקחת את החוק לידיים?

יורם יובל נפגש עם הצוות הרפואי של מחלקת הקורונה בבית חולים השרון ושוחח איתם על הקשיים.

על חרדות, סגר וריחוק חברתי.

גאולה אבן סער בשיחה אישית עם פרופסור יורם יובל, פסיכאטר, חוקר מוח ומרצה: על מה זה אושר ואיך מגיעים אליו, על אהבה ושנאה, טיפולי המרה ואיך היה מאבחן את…עצמו. 

 “ברגע שאתה בא לדבר על הבדלים ביולוגיים בין נשים לגברים, קופצים עליך. אלוהים נתן לגברים מוח גדול ב-9% או 10% מנשים, ואתה אומר, ‘לאן כל זה הולך?'”

כאן 11 – תכנית מיוחדת לט’ באב. בין שבר לחזון – ט’ באב הוא יום אבל לאומי. האם גם בעידן שלנו, כשישראל קיימת, צריך להתאבל בו? רחלי פרנקל, פרופ’ יורם יובל ומיכה שטרית, על טראומות אישיות ועל היכולת לנתב את השפעתן.

 

בסדרה החדשה, שתשודר ב- HOT8, מנסה הפרופסור יורם יובל לפצח את סודות המוח.

איך להיות מאושר בשישה שיעורים

מסע ראשון מסוגו אל עבר השאלה המסקרנת: איך להיות מאושר? מיקי רוזנטל מצטרף אל פרופסור יורם יובל כדי ללמוד את מדעי האושר. במהלך השיעורים, רוזנטל פווש בסיפורים אישיים, מרגשים ויוצאי-דופן: מיליונרים בודדים, חולים שמצאו את סוד האושר, עשירים שאבדו את כל כספם, נשים שהחליטו לא ללדת, או כאלה שפרשו מהכל ועלו על יאכטה להקיף את העולם.

בין לקוחותינו

סגירת תפריט