פודקאסט

בואי נדבר על זהשיחות בין פרופ׳ יורם יובל לבתו נעמי, ילדה סקרנית ודעתנית, שיש לה שאלות חכמות ותובנות מעניינות שיורם משתדל לענות עליהן. שיחות העולם ובני האדם שחיים בו, על מה שהם רוצים ועל מה שהם עושים. על רע ועל טוב, על מה שיפה בעולם, מצחיק, מסקרן ומעורר תקווה.

 

 

דיבורי קהילההמוח הקהילתי והקשר אל האושר. הנאה לא שווה אושר, אושר ומשמעות אי אפשר לקנות. למשמעות אפשר להגיע רק על ידי אינטראקציות עם א.נשים לכן קהילה היא דרך לקדם את האושר והמשמעות אבל צריך להזהר כי קהילה יכולה גם לקדם שנאה, פחד ורוע.

 

 

קול הרופאיםכיצד הנפש שלנו משחקת תפקיד חשוב בהתמודדות עם מחלה ועם הכאבים שכרוכים בה, ואיך דווקא בעשור השמיני שלנו, כשהגוף כבר לא מה שהיה, האפשרות שלנו לאושר הולכת ומתקרבת.

 

 

 

גאולה אבן בשיחה אישית

מה זה אושר ואיך מגיעים אליו?  פרופ' יורם יובל בשיחה אישית עם גאולה אבן סער על אהבה ושנאה, טיפולי המרה ואושר.

 

 

 

יחסינו לאן

הרבה מהחיכוכים הקיימים בקשר זוגי נובעים מדפוס ההיקשרות של כל אחד מבני הזוג, שנקבע כבר בגיל צעיר אצל כל אחד מאיתנו. מהם דפוסי ההיקשרות הקיימים? כלים להבנת דפוס ההיקשרות שלנו, איך הוא משפיע על הדינמיקה הזוגית, ומה אפשר לעשות כדי להתגבר על הקשיים שנוצרים בעקבות שוני בדפוס ההיקשרות שקיים בינינו.

 

אגוגו מגזין

פרופ' יורם יובל התארח בפודקאסט של 'מגזין הבריאות אגוגו', ושוחח על ההבדלים בין המוח הגברי לנשי, זיכרון, דימנציה ועוד כל מיני עובדות הקשורות במוח האנושי.

 

 

שומעים 8

"מה גורם לנו לקום בבוקר? מה גורם לנו להתאהב? איך יתכן שהחרדות שלנו מתחילות עוד לפני שנולדנו? איך מגדלים ילד מוצלח? ומה יעשה אותנו מאושרים? פרופ' יורם יובל, מגלה את "סודות המוח" בסדרה חדשה, בת 3 פרקים ששודרה ב– HOT8.  על מאחורי הקלעים של הסדרה בפרק מעניין במיוחד בפודקאסט 'שומעים 8'.

 

 

חושבים טובלמי מתאימה הפסיכולוגיה החיובית? על אילו מנגנונים היא עובדת, וכיצד היא דומה ושונה לטיפול תרופתי? מה היתרון של שינויים המגיעים מתהליך קוגניטיבי? מה גורם לאנשים מסוימים להיות מאושרים? למה הגנטיקה ונסיבות החיים לא מספיקות כדי לעשות אותנו מאושרים? מה ההבדל בין אושר כהוויה לאושר כחוויה? למה להיות אנשים טובים גורם לנו גם לחיות חיים טובים יותר? ומה הקשר בין גרניום לאריכות ימים אצל קשישים?

 

החופרתשיחה על תחושת משמעות בחיים, איך מנתבים כאב לעשייה, מה עושה לנו ההתמכרות למסכים (רמז: יותר גרוע ממה שנדמה לכם), למה חלומות הם הכוח הכי גדול בחיים שלנו וגם מה לומדים מאבהות מאוחרת.

 

 

משבר גיל ה- 40 שלי, דניאל זילברשטיין     פרופ' יורם יובל משוחח עם דניאל זילברשטיין על משבר גיל ה- 40.