מאמרים

הריב המושלם

הריב המושלם  

מי שלא רב/ה עם בן/בת הזוג שלו/שלה בחודש האחרוןשיקום. ובשבוע האחרון? ואתמול? ומה יהיה היום? אנחנו רבים. לחיות יחד זה לריב. האם אפשר לריב "נכון"?

להמשך קריאה »

ארבעת פרשי האפוקליפסה

ארבעת פרשי האפוקליפסה

בואו נהיה ישרים: ריב בין בני זוג, כמו בין כל שני אנשים, הוא סוג של מלחמה. מלחמה מילולית, לפעמים שקטה ולפעמים רועמת, אבל בכל זאת מלחמה. אם רוצים להקטין את הנזק שגורמות לנו המלחמות האלה, אפשר לבדוק על מה אנחנו רבים, אבל הרבה יותר חשוב להבין איך אנחנו רבים

להמשך קריאה »

הדוקטור והנזירות

הדוקטור והנזירות

"איפה השארתי את המפתחות?" מי שעבר, כמוני, את גיל 50, ולא שאל את עצמו את השאלה הזאת לפחות פעם אחת בחודש האחרון – שיקום. ומי שלא פוחד שיגיע היום שבו תהיה לו היכרות אישית ואינטימית עם ד"ר אלצהיימר, שגם הוא יקום.

להמשך קריאה »

נפלאות התבונה

נפלאות התבונה

בשנת 1984, כשהיא היתה בת 22, עברה הסטודנטית ג'ניפר תומפסון אונס אכזרי באיומי סכין בדירה שלה בברלינגטון, צפון קרולינה. בזמן האונס היא ניסתה לשנן לעצמה ולזכור היטב את מראה פניו של התוקף שלה, כדי שתוכל לזהות אותו מאוחר יותר. עוד באותו יום, בעזרת חוקרי המשטרה, היא הרכיבה קלסתרון של האנס כפי שזכרה אותו.

להמשך קריאה »

כל נדרי

כל נדרי

לפני שלושה ימים, עם אור אחרון או אחרי חשיכה, עמדו מיליוני יהודיות ויהודים, ובהם רבים שלא יפקדו את בית הכנסת עד יום הכיפורים הבא, והתפללו, או לפחות שמעו, את תפילת "כל נדרי". מי שהיה שם, הקשיב, ולא חש דפיקת לב אחת או שתיים – שיקום.

להמשך קריאה »

הטוב הרע והבחירה

הטוב, הרע והבחירה

אנחנו נוטים לחפש את הרוע סביבנו, אצל אנשים אחרים, ובדרך כלל חשים בו היטב כאשר הוא מכוון כלפינוכאפלייה, שנאה, ניצול או לעג. הרבה יותר קשה לחפש ולמצוא את הרוע בתוכנו, ולבחור בטוב ולא ברע.

להמשך קריאה »