אודות

פרופסור יורם יובל

פרופסור יורם יובל הוא מרצה, פסיכיאטר, פסיכואנליטיקאי, סופר, מנחה וחוקר מוח, המחלקה לנוירוביולוגיה רפואית, האוניברסיטה העברית בירושלים.

יובל, נולד בירושלים ולמד רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים, נוירוביולוגיה במכון ויצמן ופסיכיאטריה באוניברסיטת קולומביה בניו יורק, הוא התמחה בפסיכואנליזה במעבדה של זוכה פרס נובל אריק קנדל באונברסיטת קולומוביה, ועבד במשך מספר שנים כמטפל במנהטן.

כיום הוא מרצה לפסיכופתולוגיה בבית הספר לרפואה של הדסה עין כרם בירושלים וחבר האגף לרפואת המוח בבית החולים הדסה עין כרם.

במשך יותר מעשור פרופ’ יובל הנחה את תוכנית הראיונות המצליחה ‘שיחת נפש’ בטלוויזיה החינוכית ובערוץ 8. הוא ראיין עשרות פוליטיקאים, סופרים, אומנים ואנשי ציבור לשיחה אישית על חייהם. הוא הגיש והיה יועץ מדעי לסדרות הטלוויזיה (קשת): “איך להיות מאושר בשישה שיעורים”, “איך להצליח בשישה שיעורים”, ו”משפחה מאושרת בשישה שיעורים”. יובל הוא גם היוצר והמנחה של הסדרות ‘סודות המוח’, ’לב שבור’ ו'גוף ונפש' ששודרו ב- HOT8.

הוא כתב ארבעה ספרים מתוכם רבי המכר ‘סערת נפש’ ו’מה זאת אהבה’, ‘ישראל: שיחת נפש’ ו’הלנה על הגג’.

הכשרתו הרפואית והמדעית ותחומי הידע בהם הוא שולט, בשילוב יכולתו ללמד נושאים מדעיים מורכבים בשפה מובנת לכל מאזין, הפכו את יובל לאחד המרצים המבוקשים והפופולריים בישראל. פרופסור יורם יובל מציע מגוון רחב של הרצאות מותאמות לכנסי עובדים ולקוחות, למנהלים ולקורסי ניהול וכן הרצאות העשרה לקהל הרחב.